În România nu se schimbă nimic în discursul public despre egalitate; nu în discursul politicienelor, cel puțin. De cinsprezece ani de zile particip la tot felul de evenimente (conferințe, seminarii, dezbateri. etc). Participanții au variat. Discursul a rămas. Plin de prejudecăți și stereotipuri. Parcă, parcă, am mai evoluat eu. Consecința…
Citește articolul